4. август 2020.

НИКОЛА МАЛЕНЧИЋ: "ОЛУЈА" ЈЕ ГЕНОЦИД КОЈИ СРБИ НИКАД НЕ СМЕЈУ ДА ЗАБОРАВЕ

Никола Маленчић, председник Нове снаге Србије, поводом обележавања 25. годишњице "Олује", говори о страдању српског народа и паду Републике Српске Крајине, из перспективе некога ко је био у колони 250.000 прогнаних Срба. 


"Тог крвавог августа 1995. године, моја породица и ја били смо део колоне 250.000 Срба прогнаних из Републике Српске Крајине током усташке геноцидне акције "Олуја". 

За време "Олује" више хиљада наших сународника трагично је настрадало од стране усташког ножа, а иста судбина без икакве сумње задесила би сваког од нас да нисмо напустили своја вековна огњишта. 

У једном дану изгубили смо све, само зато што смо Срби и што смо желели да живимо у својој Републици Српској Крајини. Постали смо, попут наших предака, жртве усташког геноцида започетог током Другог светског рата на територији НДХ. 

Зато никада не смемо да заборавимо вољену Крајину и морамо пред међународним судовима упорно да се боримо за правду, која подразумева кажњавање свих усташких злочинаца, као и званично проглашење "Олује" за геноцид над српским народом. 

ПЛАЧИ ВОЉЕНА ЗЕМЉО И НЕБО СА МНОМ ЈЕЦА, 
АКО ТЕ ЈА НЕ ВРАТИМ, ВРАТИЋЕ ТЕ МОЈА ДЕЦА..."